Въпроси и отговори / Отписване на вземане от клиент
Печат Е-поща

Отписване на вземане от клиент

(0 гласа)


Въпрос: Имаме вземане от клиент от 2004 г. Мога ли да го отпиша и ще се признае ли за данъчни цели?

Отговор: Да. Вземане, възникнало през 2004 година може да се признае за данъчни цели като счетоводен разход, тъй като е налице едно от обстоятелствата по чл. 37, ал. 1 от ЗКПО-от възникване на вземането са изминали 5 години. Следователно, ако е налице това обстоятелство, и датата на възникване на вземането е безспорна, можете да признаете за данъчни цели счетоводния разход от отписаното вземане, съгласно чл. 34, ал. 1, второто изречение от ЗКПО, по годишната данъчна декларация за 2009 година.
 

Добави коментар


Защитен код
Обнови


Одиторски услуги

  • Независим одит и други ангажименти за изразяване на сигурност по отношение на финансови отчети и информация;
  • Одит на отчети по проекти, финансирани по програми на Европейския съюз;
  • Одит за банки или други кредитори;
  • Одит със специални цели (на определени обекти, отчети, контролни и счетоводни системи, на условия по договори);
  • Ограничен преглед на финансови отчети;
  • Проверки по договорени процедури на отчети и доклади по различни проекти, финансирани със специални средства;
  • Проверки във връзка с преобразуване на търговски дружества по реда  глава XVI от Търговския закон ;
  • Тематични проверки на обекти по преценка на ръководството/собствениците.
  • Помощ при изготвянето на финансови отчети.
Всички права запазени Фисконсулт ООД. Ползването на информация от страницата е възможно само с поставянето на линк.
уеб дизайн и хостинг evhod.com