Въпроси и отговори / Фактура за авансово плащане при ВОД
Печат Е-поща

Фактура за авансово плащане при ВОД

(3 гласа)


Въпрос:
Извършваме ВОД за Франция. Получи ли сме аванс за доставката.Окончателното плащане ще е при доставката. Издаваме ли фактура за аванса или една обща фактура за цялата сума? Стоката с какви документи заминава-българската фактура,invoice,протокол по чл.117. Аз смятам, че фактурата се издава при настъпване на данъчното събитие,т.е.при предаването на стоката или до 15-то число на месеца следващ месеца на данъчното събитие, но какво да правя с аванса?
ОТГОВОР: Фактура се издава при изпращането на стоката. За аванса може и да не издавате фактура. В ЕС издават понякога и две фактури - при аванса - която не е истинска фактура и при достваката, което вече е истинската фактура. /Източник www.magisterdixit.net/

 

Добави коментар


Защитен код
Обнови


Одиторски услуги

  • Независим одит и други ангажименти за изразяване на сигурност по отношение на финансови отчети и информация;
  • Одит на отчети по проекти, финансирани по програми на Европейския съюз;
  • Одит за банки или други кредитори;
  • Одит със специални цели (на определени обекти, отчети, контролни и счетоводни системи, на условия по договори);
  • Ограничен преглед на финансови отчети;
  • Проверки по договорени процедури на отчети и доклади по различни проекти, финансирани със специални средства;
  • Проверки във връзка с преобразуване на търговски дружества по реда  глава XVI от Търговския закон ;
  • Тематични проверки на обекти по преценка на ръководството/собствениците.
  • Помощ при изготвянето на финансови отчети.
Всички права запазени Фисконсулт ООД. Ползването на информация от страницата е възможно само с поставянето на линк.
уеб дизайн и хостинг evhod.com